Menüü

SUUSAMATKAD

Hea võimalus kogeda suusatamise algusaegu, kui suusad olid mõeldud eelkõige loodusmaastikel liikumiseks ja küttimiseks. Lume ja suuskadega pääseb lihtsamalt kohtadesse, kuhu suvel välja jõudmine on keeruline ja aeganõudev. Sõltuvalt lumeoludest võib suuskadega liikumise kiirus olla väga erinev. Paksu pehme lumega võib see olla vaid 0,5km/h ja samas kõval kooriklumel võib olla kiiruseks 8 km/h. Kui on grupp, kelle eesmärgiks on teha pikk spordipäev, päevaga läbida 20+ kilometrit ja järgmisel hommikul nautida valusaid lihaseid, siis teeme ära.  Ideaalis on suusamatk pigem rahulik kulgemine, kus võtame pause, õpime end suuskadel mugavalt tundma, märkame, räägime ümbritsevat loodusest ja teeme kindlasti ka mõne foto. Pildistamise kohta saate alati küsida matkajuhilt nõu. Pole vahet, kas pildistate mobiiltelefoniga või “suure” kaameraga.

2023 aasta veebruaris käis meiega suusamatkal “Osooni” võttegrupp, millest sündis ka väike lugu, mis on nähtav lingil alates 01:03 https://jupiter.err.ee/1608895625/osoon

KUS?

Suusamatka pikkuse, tempo ja asukoha pakume välja vastavalt grupi soovidele, ilmale, lumekattele ja võimalikele looduskaitselistele piirangutele. Kui rabad on alt jäätunud või neid katab tugev lumekoorik, siis kõik Eesti rabad, välja arvatud liiikumispiiranguga alad, sobivad meie suusaradadeks. Samuti metsateed metsasihid, vanad taliteed, rabasaared, unustusse jäänud talukohad  jne. Kui ilm on väikese tuulega, siis sobivad suusamatkaks suurepäraselt  avamaastikud ja lagerabad. Kui ilm on tuuline ning eesmärgiks pole loodusstiihia kogemine – kuigi võime soovi korral ka seda teha, liigume rohkem metsa vahel. Proovime teha nii, et matkapäevast jääks teile hea ja turvaline kogemus ning suudame teid nakatada looduse- ja matkasuusapisikuga .

VARUSTUS

Matkal kasutame kvaliteetset ja mugavat kaasaegset matkasuusavarustust, mis oluliselt erineb tavaliselt murdmaasuusavarustusest. Matkasuusad on murdmaasuuskadest laiemad, need on tugevama konstruktsiooni ja metallkantidega. Suuskadena on kasutusel Fischer, Hagan, Madshus ja Rossignoli matkasuusad. Tänu metallkantidele ei Iibise suusk nii palju küljele, kui on vaja ületada lumest turritavat mahalangenud puud, liikuda jäisel lumel või külgkaldega nõlval, nii üles, kui allamäge. Suuskadel on all, kas kalasabamuster või karv, et suusad ei libiseks tagasi.

Jalga paneme NNN BC klambrile sobivad matkasuusasaapad, mis on oluliselt soojemad, kui tavalised murdmaasuusasaapad ning tugevamad, et hoida hüppeliigeseid.  Pärast iga kasutuskorda suusasaapad kuivatatakse ionisaatoriga (hävitab lõhnad ja bakterid) kuivatiga ning lisaks töödeldakse saapad desovahendiga. Suuski, keppe ja saapaid on erinevas suuruses, mis sobivad sõitjatele, kellel pikkus alates 155cm ja jala suurus vahemikus EU 37-48. Suusasaabastele paneme peale säärised, et lumi ei satuks saapa sisse ja jalad jääksid kuivaks.

HIND

Suusamatka hind sõltub selle kestvusest, asukohast ja inimeste arvust. Maksimaalne osalejate arv 25. Hinnad sisaldavad matkajuhi teenust, matkasuusavarustust (matkasuusad + matkasuusasaapad + suusakepid + säärised), matkajuhi poolt kaasa võetud kuuma mustikakisselli ja vajadusel toidu valmistamise vahendeid. Allpool on välja toodud mõned näidispaketid ja hinnad.

KirjeldusHind
E-R
Hind
L-P
Suusamatk Harjumaal või selle lähiümbruses. Näiteks Kakerdaja raba, Kõnnu-Suursoo, Põhja-Kõrvemaa, Lahemaa jne. Matka pikkus kuni 4 tundi. Hinnas sisaldub matk ja suusavarustus kuni 8 inimesele. Lisanduv osaleja 50 €. Lisanduv matkatund 30 €.375450
Suusamatk Viljandimaal Soomaa Rahvuspargis, Ida-Virumaal Alutaguse Rahvuspargis, Tartumaal Alam-Pedja looduskaitsealal või Järvamaal-Jõgevamaal Endla looduskaitsealal. Matka pikkus kuni 4 tundi. Hinnas sisaldub matk ja suusavarustus kuni 8 inimesele. Lisanduv osaleja 50 €. Lisanduv matkatund 30 €.425500

SÖÖK & JOOK

Söögi ja joogi saate soovi korral alati ise kaasa võtta. Kui teil endal termosed puuduvad, siis saab matkajuht kaasa võtta termostes sooja joogi. Vee või supi keetmiseks vajaliku nõud ja priimused võtab matkajuht vajadusel kaasa. Lõkkekoha olemasolul saame teha lõkke.

Soovi korral ja eelnevalt kokku leppides saab matkajuht kaasa võtta Eesti tootja “MEKI” matkatoidud, mille lai valik ja hinnad on nähtavad lingil. Pakendisse tuleb valada vaid kuum vesi ning 10 minutit hiljem on toit söömiseks valmis. 

Kui aga soovite kogeda oma erilisel päeval erakordset toiduelamust, tellime matka algusesse või lõpp-punkti raamatute “Metsaköök”, “Kahvliahvi kokaraamat” autori ja toiduvõluri Hele-Mai Alamaa metsarestorani, kes pakub taldrikutel parimat ja ilusaimat, mida loodusel pakkuda.  Hele-Mai hõrgutised on silmadega söömiseks nähtavad siin. Toiduelamuse hind grupile kuni 10 inimest – 720 eur, 15 inimest – 1080 eur, 20 inimest 1320eur. Metsaköögi hinnad sisaldavad käibemaksu.

TELLIMINE

Suusamatka tellimiseks võtke palun ühendust: jarek@rajaltmaas.ee  tel. 5288885

error: Content is protected !!