Menüü

RÄÄTSAMATKAD

Hea ja loodussõbralik viis astuda rabades laudteedelt maha. Tänu räätsade pindalale, mis jaotab kaalu suuremale alale, jääb meist rabadesse vähem jälgi, hoiame loodust ning koos sellega saame minna kohtadesse, kus vaid saapaid kandes vajuksime sisse. Sama kehtib ka talvel, kus räätsad takistavad lumme vajumast ja liikuda tänu sellele palju lihtsam. Talvel tihedamasse või künkaid täis metsa minnes on räätsad oluliselt mugavam variant, kui suusad. Räätsadega manööverdamine, küngastel puude vahel üles-alla ja üle võimalike puude liikumine on lihtsam ja ohutum, kui teha seda suuskadel. 

Soovi korral võime küll teha sportlikuma matka, kus kogume kõvasti kilomeetreid, kuid pigem on räätsamatk siiski mõnusas vaikses tempos kulgemise, looduses olemise, märkamise ja lugude rääkimise koht. Kindlasti teeme ka pilte, kui tekib selline tunne ning alati saate pildistamise kohta küsida nõu. Pole vahet, kas pildistate mobiiltelefoniga või “suure” kaameraga.

KUS?

Eesti on täis väiksemaid ja suuremaid põnevaid rabasid ja kuluks palju aastaid, et need kõik läbi rännata. Igalühel neist on natuke erinev nägu ja tegu. Kuskil on ilusad suured laukad, kui kõrvalrabas vaid üksikud väikesed veesilmad. Kuskil vaid külmunud ajal läbitav õõtsik, kuskil võimsad ürgsed rabasaared ja taliteed. Täpse matka sihtkoha ja kestvuse lepime teiega kokku. Sõltuvalt ilmast, aastaajast, rabade veetasemest ja retke pikkusest saame alati välja pakkuda Eesti piires mõne hea sihtkoha.

VARUSTUS

Erinevas suuruses räätsad, mis on mõeldud erineva kaaluga matkalistele. Räätsasid on kokku 30 paari, mis sobivad jalatsitele suurusvahemikus EU 36-48. Matkale tulles on mõistlik jalga panna vettpidavad jalatsid ning talvisel ajal peavad saapad olema ka ka piisavalt soojad, et mitu tundi õues viibides jääksid jalad soojaks. Matka korraldaja poolt on ka sääriseid, mis hoiavad ära räätsadelt lendava vee ja talvel lume sattumise jalatsitesse.

HIND

Räätsamatkade hinnad sisaldavad matkajuhi teenust ning varustust kõikidele osalejatele ( räätsad, säärised, soovi korral suusakepid, termostes soe jook ja toidu valmistamise vahendid). Matka täpne hind sõltub selle pikkusest ja toimumiskohast. Allpool on välja toodud mõned näidispaketid ja hinnad.

Kirjeldus
Hind E-RHind
L-P
Räätsamatk Harjumaal või selle lähiümbruses. Kakerdaja raba, Kõnnu-Suursoo, Lahemaa jne. Matka pikkus kuni 4 tundi. Hinnas sisaldub matk ja matkavarustus kuni 20 inimesele. Lisanduv osaleja 25 €. Lisanduv matkatund 30 €.
400 450
Räätsamatk Ida-Virumaal Alutaguse Rahvuspargis, Tartumaal Alam-Pedja looduskaitsealal või Järvamaal-Jõgevamaal Endla looduskaitsealal.
Matka pikkus kuni 4 tundi. Hinnas sisaldub matk ja matkavarustus kuni 20 inimesele. Lisanduv osaleja 25 €. Lisanduv matkatund 30 €.
450500

SÖÖK & JOOK

Söögi ja joogi saate soovi korral ise kaasa võtta. Kui teil endal termosed puuduvad, siis saab matkajuht kaasa võtta termostes sooja joogi. Vee või supi keetmiseks vajaliku nõud ja priimused võtab matkajuht vajadusel kaasa. Lõkkekoha olemasolul saame teha lõkke.

Soovi korral ja eelnevalt kokku leppides saab matkajuht kaasa võtta Eesti tootja “MEKI” matkatoidud, mille valik ja hinnad on nähtavad lingil. Pakendisse tuleb valada vaid kuum vesi ning 10 minutit hiljem on toit söömiseks valmis. 

Kui aga soovite kogeda oma erilisel päeval erakordset toiduelamust, siis saame tellida matka algusesse või lõpp-punkti raamatute “Metsaköök”, “Kahvliahvi kokaraamat” autori ja toiduvõluri Hele-Mai Alamaa metsarestorani, kes pakub taldrikutel parimat ja ilusaimat, mida loodusel pakkuda.  Hele-Mai hõrgutised on silmadega söömiseks nähtavad siin. Toiduelamuse hind grupile kuni 10 inimest – 720 eur, 15 inimest – 1080 eur, 20 inimest 1320eur. Metsaköögi hinnad sisaldavad käibemaksu.

TELLIMINE

Räätsamatka tellimiseks võtke palun ühendust: jarek@rajaltmaas.ee  tel. 5288885

error: Content is protected !!