Menüü

NUTITELEFONIGA PILDISTAMISE KOOLITUS

Meil kõikidel on taskus kaamera, mis võimaldab teha väga häid pilte. Kindlasti on olemas loomulikke talente, kes ka õppimata teevad oivalisi fotosid, kuid enamik meist vajab siiski aega ja mõni ka tuhandeid pildistatud pilte, et hakata nägema visuaalset maailma veidi teistmoodi. Kui tunnete, et teie paduandekate guppi ei kuulu, siis see koolitus ongi teile. Aastate jooksul olen näinud väga palju inimesi, kes on juba pärast tunnise loengu kuulamist, praktilise osa käigus, teinud oma kaameraga puhast kulda. Inimesed, kellel polnud oma andest aimugi. Nähes seda siirast lapselikku rõõmu: “ma oskan teiste arvates ja ka enda üllatuseks midagi väga ägedalt teha”, on paganama hea tunne. Aastate jooksul olen fotokoolitusi teinud mitmele tuhandele inimesele ning neid õnnelikke nägusid on olnud palju, kes juba koolituse käigus tehtud fotodega on pälvinud oma kolleegide siira aplausi.

KUS?

Koolituse saame teha täpselt seal, kus teile sobib, olgu selleks teie koosolekuruum, tehas, seminar, suvepäevad, sünnipäev, mets, raba, RMK loodusrada jne.

MIDA JA KUIDAS ÕPETATAKSE?

Mobiiltelefoniga pildistamise koolitus võib olla väga erinevates formaatides. Enamasti alustan “teooria” tunniga, kus näitan suurelt ekraanilt pilte ja räägin juurde, miks on pildid just niimoodi tehtud ja mis reegleid, kui neid võib nii nimetada, on järgitud. Kuidas fotot kadreerida ja mida seejuures jälgida, mis nurga alt pildistada, kuidas mõjuvad erinevad värvid ja foto tonaalsus, kuidas talletada fotodele rohkem lugu, kuidas võimendada objekte ja emotsioone, näidata suurt suure ja väikest väikesena, kuidas saada pildile sügavust, kuidas tabada tabamatut lumma, kuidas teha nii, et vaataja näeks pildil seda, mis oli teie jaoks kõige olulisem jne. Lisaks käin läbi olulisemad tehnilised nüansid, mida võiks telefoniga pildistamisel jälgida. 

Pärast teooriat saame teha koos praktilise pildistamise osa, mille asukoht sõltub sellest, mis teemasid koolitusel käsitleme. Teemadeks võivad olla loodus, sündmused, objektid, sport, inimesed, tööstus, masinad ehk teemad, mida fotograafina igapäevaselt pildistan. Jalutame teiega koos linnakeskkonnas, tehases, büroohoones, laudas, kaevanduses …. või matkame looduses ning otsime üheskoos objekte, emotsioone, mustreid, mis kõnetavad. Kui mina leian midagi ja see ka teid kõnetab, siis näitan, kuidas seda kaameras vormistaksin. Kui pildimotiivi leiate teie, siis kuulan ära teie idee ja annan soovi korral enda vaate, kuidas ise selle pildina lahendaksin. Pärast praktilist osa on võimalik ette võtta piltide analüüs, kus lahkame pilte ja lugusid, otsime üleliigset või seda, mis on puudu. Teen vajadusel sõbralikku kriitikat ja kindlasti ka pai. Keerame värve, kadreerime ja teeme kõike seda, mida telefonis olevad tööriistad võimaldavad.

Pikem lugu minu enda fotokirest on leitav siit.

HIND

Fotokoolituse täpne hind sõltub koolituse pikkusest, asukohast ja formaadist. Parima kogemuse saamiseks võiks fotokoolitusel osalejate arvuks olla kuni 16 inimest. Koolituse saab soovi korral teha ka palju suuremale hulgale inimestele, suurim arv on olnud korraga umbes 200 inimest, kuid personaalselt ei jõua sellisel juhul kõiki juhendada või peaks koolituse aeg olema pikem. Allpool on mõned näidispakettide hinnad, mis kehtivad Harjumaa piires ja selle lähiümbruses. Kui soovitud koolituse asukoht on kaugemal, siis täpseks hinnapakkumiseks võtke palun ühendust.

Fotokoolitus Tallinnas. 1,5 – 2 h teooria loeng300 € ( sis. km.)
Fotokoolitus Tallinnas. 1-1,5h teooria loeng + 2-2,5h praktiline pildistamine koos juhendamisega.400 € ( sis. km.)
Fotokoolitus Tallinnas. 1-1,5h teooria loeng + 2-2,5h praktiline pildistamine koos juhendamisega + 1-1,5h fotode analüüs. 480 € ( sis.km.)
Fotokoolitus Kõnnu-Suursoos / Paukjärve matkarajal /Kakerdaja rabas. 1h teoorialoeng + 3-4 h pikkune praktiline pildistamine-loodusmatk, mis võib olla nii räätsamatk rabas, kui jalgsimatk ümbritsevas looduses.480 € ( sis.km.)

Fotomatkade puhul on distantsid väikesed, liikumise kiirus maksimaalselt 1km/h. Räätsamatka puhul on räätsade (kuni 20 paari) ja sääriste kasutamine hinna sees. 

Talvisel ajal saame fotokoolituse praktilise osa teha matkasuuskadel. Hetkel on saadaval 13 suusavarustuse komplekti. Sellisel juhul lisandub koolituse hinnale matkasuusavarustuse (matkasuusad, kepid, suusasaapad, säärised) hind 15eur/ inimene

Koolituseks vajalik projektor ja ekraan on koolitaja poolt ning hinna sees. Soovi korral on fotokoolituse teooria, praktika ja analüüsi osad võimalik sättida erinevatele päevadele. Näiteks teha teooria osa teie büroos ning praktiline osa mõnel hilisemal päeval väljas. Teooria ja/või analüüsi osa võime teha ka läbi videokõne, kus inimesed saaksid olla aktiivselt kaasas.

TELLIMINE

Fotomatku ja -koolitusi viib läbi Jarek Jõepera / OÜ Eesti Fotoagentuur
Tellimiseks võtke palun ühendust jarek@estonianphoto.com tel. 5288885

error: Content is protected !!